Модена и Бари достигнаха до 1/2-финалите в плейофа за влизане в Серия "А"

Отборите на Модена и Бари достигнаха до 1/2-финалите в плейофа за класиране в Серия "А". Двата тима направиха важна крачка към завръщане в елита на Италия, след като победиха съответно Специя и Кротоне.

Модена трябваше доста да се потруди, за да измъкне успех с 1:0 над Специя Единственият гол в срещата отбеляза Франческо Синьори в 56-ата минута. На полуфинала тимът ще играе с Латина, като там победителят се решава в два мача.

В същото време Бари спечели доста по-убедително с 3:0 над Кротоне, но два от головете паднаха в добавеното време. Първо Галано откри резултата в 28-ата минута, а след това Жоао Силва в 91-ата и Шиаудоне в 95-ата минута оформиха класическия успех. На 1/2-финал "петлите" ще срещнат тима на Чезена.