Ейнджълс и Маринърс поделиха серията в Сиатъл

Лос Анджелис Ейнджълс измъкна успех със 7:5 като гост срещу Сиатъл Маринърс в последния мач от четворна серия в Американската лига на МЛБ. Така двата отбора си поделиха комплекта на ст. "Сейфко Фийлд", след като успяха да си разменят по две победи през последните 4 дни.

Снощи "ангелите" бяха понесени от Ерик Айбар, който батира 3 от 5 с троен хоумрън, Майк Траут, ударил 3 от 3 с 2 RBI, и Коул Калхун, завършил 2 от 4 и отбелязал 3 точки за успеха. Питчерът Мат Шумейкър (W 3-1) пусна 3 точки от 4 хита и хвърли 6 страйкаута за 5 ининга и 1/3.

За "моряците" Майкъл Соундърс удари двоен хоумрън и заслужи общо 3 RBI, а Кайл Сийгър добави двоен изстрел през оградата. Стартерът Брандън Маурър (L 1-4) бе отговорен за 6 хита, 4 бази за боли и 5 точки за едва 4 ининга на възвишението.

Гостите от Анахайм откриха резултата в 1-вия ининг със саможертвен флай на Траут и натрупаха сериозен аванс в 4-тия, когато Грант Грийн удари единичен хит с RBI, а с двама рънери на база Айбар стреля в трибуните за 5:0.

В затварянето на същата част атаката на домакините отвърна с двоен хоумрън на Соундърс, но в 6-ия ининг Траут вкара нова точка за Ейнджълс с RBI-сингъл. В долната част на 6-ия Соундърс отново качи Маринърс на таблото, този път със сакрифайс флай за 3:6.

Крайният резултат бе оформен в 9-ия, когато първо Джон Макдоналд промуши единичен хит с RBI за Лос Анджелис, а после Сийгър изпрати двоен салют над оградата, но това бе всичко, за което Сиатъл имаше сили в последното си нападение. За финалните 2 аута топката пое клоузърът на калифорнийци Ернесто Фриери (S 8).

Сиатъл Маринърс - Лос Анджелис Ейнджълс 5:7