Ферер започна с убедителна победа, Хаас се отказа заради контузия

Финалистът от миналия сезон Давид Ферер се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 5 испанец победи холандеца Игор Сайслинг с 6:4, 6:3, 6:1 след точно 100 минути игра. 32-годишният Ферер контролираше мача и реализира общо шест пробива в подаването на съперника, който пък допусна цели 53 непредизвикани грешки.

Бившият номер едно в света Лейтън Хюит (Австралия) пък отпадна на старта на "Ролан Гарос" за трета поредна година, след като загуби от аржентинеца Карлос Берлок с 6:3, 2:6, 1:6, 4:6. Съперник на Берлок във втория кръг ще бъде 12-ият в схемата Ришар Гаске (Франция). Представителят на домакините имаше известни проблеми само в третия сет при успеха над австралиеца Бърнард Томич с 6:2, 6:1, 7:5 за 97 минути.

Поставеният под номер 16 Томи Хаас (Германия) поведе с 5:2 срещу Юрген Цоп (Естония), но се отказа заради болки в дясното рамо, въпреки намесата на физиотерапевта на турнира. "Опитах, но с тези болки просто нямаше как да продължа", коментира 36-годишният Хаас, който през миналия сезон достигна до четвъртфиналите.