Сензация в Париж - един от фаворитите разгромен още на старта

Първата голяма сензация на "Ролан Гарос" вече е факт. Поставеният под номер 3 в схемата и шампион от "Austaralian Open" Станислас Вавринка отпадна още в първия кръг на турнира след загуба от испанеца Гийермо Гарсия-Лопес с 4:6, 7:5, 2:6, 0:6. Вавринка допусна огромен брой непредизвикани грешки и въпреки че измъкна втория сет, до края на мача беше абсолютно безпомощен срещу 41-ия в световната ранглиста Гарсия-Лопес.

Срещата започна с ранен пробив в полза на Вавринка, но швейцарецът не се възползва от предимството си и позволи на своя съперник бързо да изравни, а след това и да затвори сета. По подобен начин се разви и втората част, но този път Вавринка бе по-концентриран във важните точки и изравни резултата. Когато се очакваше Стан да стигне до пълен обрат, неточностите в неговата игра зачестиха, а Гарсия-Лопес с прецизност и търпение наложи волята си. В четвъртия сет испанецът буквално отчая Вавринка и не му даде нито един гейм.

"Това е чудесна победа за мен. Важно беше да сервирам добре и да съм постоянен в представянето си. Със сигурност не съм очаквал такъв резултат", коментира след двубоя Гарсия-Лопес.

За испанеца това е трета победа от 9 мача срещу Вавринка, а в следващия кръг го чака сблъсък с Адриан Манарино от Франция.