Франция стартира с обрат и 3:2 над Аржентина в Световната лига

Националният волейболен отбор на Франция стартира много трудна и драматична победа участието си в тазгодишната Световна лига. Момчетата на селекционера Лоран Тийе обърнаха като гости Аржентина с 3:2 (20:25, 25:20, 21:25, 25:22, 15:12) в първия мач помежду им от Група "D" на втората дивизия, игран тази сутрин пред около 5000 зрители в зала "Торито Родригес" в град Мендоса. Втората среща между двата тима е тази нощ от 04,00 часа българско време отново в Мендоса.

Над всички за френския тим бе влезлият като резерва още в първия гейм Антонен Рузие с 21 точки (3 блока и 53% ефективност в атака), а Никола Марешал, който също влезе като резерва през първата част, добави 14 точки (5 блока и 50% ефективност в атака) за победата. Звездата на "петлите" Ървин Нгапет пък изобщо не се появи в игра. За "гаучосите" Федерико Перейра (2 блока, 2 аса и 45% ефективност в атака) и Факундо Конте (1 блок и 43% ефективност в атака) реализираха съответно 17 и 16 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.