Четата на Любо Пенев се препъна в световен аутсайдер (видео+галерия)

България и Канада завършиха 1:1 в контрола, която се игра на стадион "Зонензеещадион" в австрийското градче Рицинг. Трикольорите откриха резултата чрез тарана на Авелино Андрей Гълъбинов, но северноамериканците изравниха с гол от дузпа на Хътчинсън. И двата гола паднаха през първото полувреме.

Това бе последна проверка за родните национали преди квалификациите за Евро 2016, които ще стартират през септември. Като цяло футболистите на Любо Пенев надиграха своя съперник, но трябва да отбележим, че отборът на Канада няма победа от 16 мача, а в последните шест, преди този с България, не бе отбелязвал гол.Националите с равенство срещу аутсайдера Канада

Срещата в Австрия започна равностойно, като първата по-опасна ситуация бе в 10-та минута, когато Хътчинсън намери Рикетс, който стреля, но над вратата.

Трикольорите отговориха със силен изстрел на Георги Мланов, който стражът на канадците Борян с мъка спаси.

В 16-та минута пред северноамериканците се откри второ положение от началото на двубоя, когато Бонсу стреля от 14-15 метра, но Стоянов спаси. Минута по-късно Гълъбинов опита удар от 22 метра, но топката попадна в ръцете на канадския страж.Националите с равенство срещу аутсайдера Канада

Така се стигна до 19-та минута, в която България поведе с 1:0. Това стана след отлична триходова комбинация Неделев-Попов-Гълъбинов пред наказателното поле на противника, след която таранът на България излезе очи в очи със стража на съперника и хладнокръвно реализира.

Кленовите листа обаче бързо изравниха. В 27-та минута футболистите на Бенито Флоро получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Хътчинсън. Нарушението направи Дяков, който в опита си да изчисти топката, закачи с крак главата на Рикетс.Националите с равенство срещу аутсайдера Канада

Пет минути по-късно канадците като по чудо не осъществиха пълен обрат. След грешка на Бодуров при изнасянето на топката, тя стигна до Хътчинсън, който подаде към Рикетс. Нападателят бе оставен абсолютно непокрит на границата на наказателното поле и очи в очи със Стоянов, но шутът му бе спасен от стража на трикольорите.

Трикольорите отговориха със силен шут на Ивелин Попов, който затрудни Борян, но защитата на Канада успя да изчисти топката преди Гълъбинов да направи добавка.
Националите с равенство срещу аутсайдера Канада

В началото на втората част наставникът на българския тим Любослав Пенев предприе една промяна - на мястото на представилия се неубедително Станислав Манолев в игра се появи Симеон Славчев. Това даде резултат и трикольорите натиснаха своя съперник. В 51-та минута България бе близо до втори гол, но изстрелът с глава на Георги Терзиев след центриране от корнер профуча на сантиметри над напречната греда.

В 59-та минута Славчев успя да "открадне" топката пред наказателното поле на Канада, подаде към Попов, който моментално намери с отличен пас Гълъбинов. Централният нападател за момент остана сам срещу вратаря на противника, но се засуети и не успя да отправи удар.Националите с равенство срещу аутсайдера Канада

Четвърт час преди края на редовното време Бодуров засече с глава центриране от корнер, но вратарят на Канада прояви добър рефлекс и изби в нов ъглов удар.

В 80-та минута Георги Миланов бе ударен в главата и се наложи принудителна смяна с Христо Златински.

До края на двубоя нашите национали изнесоха играта изцяло в половината на Канада, но така и не успяха да вкарат втори и победен гол.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 1:1

1:0 Андрей Гълъбинов 19
1:1 Хъчинсън 27

БЪЛГАРИЯ: Владислав Стоянов, Йордан Христов (74-Страхил Попов), Георги Терзиев (79-Илия Миланов), Николай Бодуров, Веселин Минев, Георги Миланов (81-Христо Златински), Светослав Дяков, Станислав Манолев (46-Симеон Славчев), Ивелин Попов, Тодор Неделев (60-Тодор Неделев), Андрей Гълъбинов (60-Емил Гъргоров)

КАНАДА: 18. Борян, 2. Леджърууд, 4. Хайнаулт, 5. Стрейт, 6. Де Гусман, 7. Пачеко, 9. Рикетс, 10.Джаксън, 13. Хътчинсън, 15. Едгар, 17. Едуин-Бонсу