Утре решават съдбата на Петев и титлата в Кипър

Съдбата на титлата в първенството на Кипър остава неясна. Очакваше се снощи местната федерация да излезе с решение във връзка с инцидента по време на решителния двубой за първото място между водения от Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) и гранда АПОЕЛ (Никозия), но това не стана. От ръководството на федерацията продължават с разследването на инцидента, довел до прекратяването на мача в 52-ата минута. Тогава при резултат 0:0 от агитката на АЕЛ започнаха да хвърлят предмети и уцелиха един от футболистите на АПОЕЛ и доктора на тима. Това принуди рефера да прекрати срещата.

Гостите веднага поискаха служебна победа, но от АЕЛ твърдят, че предметите са били хвърлени от провокатор. Клубът на Петев настоява оставащите минути от второто полувреме да бъдат доиграни.

Победа или равенство в дербито ще означават титла за АЕЛ. Ако обаче тимът от Лимасол бъде наказан със служебна загуба, шампион ще стане АПОЕЛ.

От федерацията ще обявят окончателното си решение утре. Самият Петев пък се опитва да държи футболистите концентрирани и да ги убеди, че титлата ще се реши на терена, а не по административен път.

В същото време в кипърските медии се появиха информации, че българският специалист е получил оферта от новия сезон да води... АПОЕЛ. Не е тайна, че бившият наставник на Лудогорец има покана и от Георги Иванов, който го иска начело на Левски.