Севиля натупа Елче на финала в Примера, Гари Родригес с асистенция (видео)

Отборът на Севиля победи категорично Елче в последния мач за сезона в Примера дивисион тази вечер. Носителят на трофея в Лига Европа се наложи с 3:1 над своя съперник. С асистенция за почетния гол на гостите пък се отчете бившия футболист на Левски Гари Родригес.

Висенте Ибора даде преднина на домакините на "Рамон Санчес Писхуан" в 16-ата минута след разиграване след корнер. В 61-ата минута Хайро Сампейро удвои преднината на своя тим, а в 72-ата минута отново Ибора направи резултата класически след асистенция на Хосе Антонио Рейес.

В добавеното време на мача обаче гостите стигнаха до почетен гол след като влезлият като резерва Гари Родригес изведе Ричмънд Боакие и той бе точен за крайното 3:1.

Така Севиля завършва сезона с 63 точки на 5-ата позиция в крайното класиране. Елче пък е 16-ти с 40 точки.