Тъжно сбогуване на Хавиер Санети с Интер (видео)

Ветеранът Хавиер Санети изигра тази вечер последния си мач с екипа на Интер в гостуването на Киево от 38-ия кръг в Серия "А". За негово съжаление обаче сбогуването му с "нерадзурите" бе тъжно, след като тимът му загуби с 1:2 във Верона. Марко Андероли даде преднина на гостите в 41-ата минута, но с два гола на Виктор Обина в 73-ата и 89-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Санети стартира мача като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

Киево стоеше по-добре в по-голяма част от първото полувреме. В 10-ата минута домакините бяха много близо до гола като Алберто Палоски с глава от близо уцели гредата. Въпреки превъзходството на домакините обаче в 41-ата минута Интер откри резултата. При едно центриране от фаул Марко Андреоли се озова непокрит в наказателното поле и заби топката в мрежата за 0:1, като така наказа бившия си клуб, но умишлено не отпразнува гола си.

През втората част обаче играчите на Киево успяха да направят пълен обрат, а героят бе резервата Виктор Обина. В 73-ата минута със самостоятелен пробив от малък ъгъл той направи резултата 1:1, а в 89-ата с бомбен удар донесе успеха на своя тим за 2:1.

Така Киево завършва сезона на 16-ата позиция с 36 точки, докато Интер е 5-ти с 60 точки и ще играе в Лига Европа.