Парма ликува! Амаури герой за "дуковете" (видео)

Отборът на Парма ще играе в Лига Европа през следващия сезон! Това стана факт, след като "дуковете" надиграха с 2:0 на своя стадион "Енио Тардини" изпадналия вече Ливорно в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия "А". За класирането на Парма за евротурнирите помогна и драматичното равенство 2:2 на "Артемио Франки" между Фиорентина и един от преките конкуренти на "дуковете" за място в Европа Торино. В добавеното време "биковете" от Торино получиха право да изпълнят дузпа, която щеше да ги класира на заветното шесто място за сметка на Парма, но Алесио Черчи пропусна от бялата точка. По този начин Парма финишира на шестата позиция в крайното класиране, а Торино остана на седмо място.

Как бившият отбор на Христо Стоичков и Валери Божинов стигна до победата днес? През първото полувреме момчетата на Роберто Донадони не успяха да превземат вратата на Лука Анания, но в 53-ата минута на терена се появи ветеранът Амаури и това промени всичко. Бразилският нападател с италиански паспорт изведе Парма напред в резултата в 62-ата минута, когато заби топката с глава във вратата на Ливорно след центриране от корнер на Антонио Касано.

Отново Амаури затвърди победата на тима си с нов гол в 80-ата минута. Джонатан Биабиани центрира отдясно, Амаури стреля с глава, вратарят Анания изби, но при добавката таранът не сгреши и изпрати топката в мрежата.

Парма нямаше проблем да задържи удобния резултат и след края на всички срещи отборът може да празнува. "Дуковете" завършват сезона с 58 точки, докато Ливорно е на последното 20-о място в крайното класиране с 25 точки.