Лацио пречупи Болоня след дузпа в 93-ата минута (видео)

Отборът на Лацио завърши с победа сезона в Серия "А", след като победи с 1:0 на "Олимпико" в Рим изпадналия вече тим на Болоня в последния 38-и кръг на италианското първенство. Попадението реализира халфът Лукас Биля буквално в последните секунди на двубоя от дузпа.

В края на първото полувреме халфът Антонио Кандрева на два пъти бе близо да даде аванс на Лацио в резултата. В 37-ата минута обаче свирепият му шут от фаул бе париран от вратаря на гостите Деян Стоянович, а две минути по-късно топката се отби от гредата след удар от относително близко разстояние на полузащитника на "орлите".

Мачът вървеше към 0:0, когато в добавеното време Архимед Морлео от Болоня извърши нарушение срещу резервата Фелипе Андерсон и реферът посочи бялата точка - дузпа за Лацио! Лукас Биля опъна мрежата зад Стоянович с мощен шут и донесе победата на "орлите", но въпреки нея те няма да играят в евротурнирите.

Лацио зае девета позиция в крайното подреждане с 56 точки. Болоня пък финишира на предпоследното 19-о място с 29 точки и през следващия сезон ще играе в Серия "Б".