Любимец се сбогува с "А" група с шокиращ успех в София (галерия)

Отборът на Любимец записа шокираща победа с 2:1 срещу Локомотив (София) в мач от последния кръг на "А" група. Георги Вълчев изненадващо откри за гостите в 46-ата минута. Даниел Генов възстанови равенството в 60-ата, но Николай Колев отново изведе изпадналия тим напред в 62-ата минута. Това е първа победа за Любимец в столицата.

"Червено-черните" имаха преимущество през първата част, но на няколко пъти пропуснаха изгодни положения за гол. Най-близо до откриване на резултата бе Маркиньос, чийто удар с глава в 7-ата минута бе отразен от Здравко Чавдаров, а след това топката срещна и гредата. Якосонго Джиби също пропиля две изгодни положения.

Локомотив София падна от Любимец с 1:2

Гостите изненадващо излязоха напред в резултата минута след почивката. При изпълнение на фаул кълбото не бе изчистено от защитата на "железничарите", Вълчев се възползва и с хубав удар не остави шанс на резервата Кристиян Кацарев.

В 60-ата минута столичани успяха да изравнят. Антонио Цанков центрира отляво, а Генов с глава насочи неспасяемо във вратата на Любимец. Попадението въобще не смути гостуващия тим, който излезе отново напред в резултата само 120 секунди по-късно. Автор на гола бе Колев, който се възползва от груба грешка в "червено-черната" защита.

Гостите можеха да спечелят и по-убедително, но в 81-ата минута Георги Стефанов не успя да вкара от отлична позиция. Две минути след това пък Маркиньос се засуети и пропусна да се разпише за Локомотив.

снимки: Емона Цончева/Sportal.bg