Валенсия приключи сезона с победа

Валенсия обърна Селта от 0:1 до 2:1 и измести тима от Виго от 8-ото място в крайното класиране на Примера дивисион. Иниго Лопес откри за гостите още в началото, но Софиан Фегули и Пабло Пиати донесоха трите точки на "прилепите".

Срещата започна зле за домакините, които получиха ранен гол след подаване на Джонатан Кастро - Джони и точен удар на Иниго Лопес. Последваха няколко пропуска на Валенсия, за да дойде 41-ата минута и изравнителното попадение на Фегули с глава. Подаването за гола беше на Пиати, а в началото на втората част самият аржентинец се разписа и направи резултата 2:1.

След този мач двата тима се изравниха по точки, но Валенсия изпревари Селта в крайното класиране заради по-добрите си показатели в преките двубои.