Монако стигна само до равен с Бордо, "божията ръка" на Бербатов не помогна (видео)

Отборът на Монако завърши сезона с равенство 1:1 срещу Бордо на своя "Луи ІІ". Гостите първи откриха резултата в мача чрез Гийом Оаро в 15-ата минута, но Лукас Окампос изравни в 70-ата. Димитър Бербатов игра цял мач за домакините и имаше няколко добри шанса в мача. Той дори успя да прати топката в мрежата на съперника, но хитрува като игра с ръка, а попадението не бе зачетено. Това бе последният мач на вратаря Флавио Рома, а с равенството бе продължена серията от 8 поредни срещи без домакинска победа на "монегаските" над "жирондинци".

Монако започна мача по-добре и в 4-ата минута Бербатов напредна по лявото крило, освободи се и центрира за Андреа Раджи, който стреля от воле, но в гредата. Постепенно обаче Бордо изравни играта и в 8-ата минута техен гол бе отменен правилно заради засада. В 15-ата минута обаче гостите все пак откриха резултата. Юнес Каабуни центрира отлично за Гийом Оаро, който с глава от близо бе точен за 0:1.

В следващите минути "жирондинци" стояха по-добре на терена и в 23-ата минута Абду Траоре отправи опасен изстрел от воле, а в 26-ата минута Ландри Нгуемо пробва рефлексите на Рома, който с мъка спаси. В 30-ата минута пък Бербатов опита да хитрува и една неудобна топка я вкара с ръка във вратата, но съдията видя нарушението и му показа жълт картон.

През второто полувреме Монако показа далеч по-добра игра. Още в 47-ата минута изстрел на Мунир Обади премина над вратата. Две минути по-късно Валер Жермен направи страхотен пропуск от близо, като не засече добре прекрасно центриране на Караско.

След това и Димитър Бербатов на два пъти се озова на голови позиции. В 64-ата минута той бе изведен в пеналта, но ударът му бе спасен. В 67-ата минута българинът имаше нов шанс, но не успя да насочи добре топката с глава.

Все пак по-добрата игра на домакините даде резултат в 70-ата минута, когато след центриране от корнер Лукас Окампос с глава направи 1:1. В края домакините можеха да стигнат и до успеха, но Яник Ферейра Караско удари втора греда.

Така Монако завършва сезона на 2-ото място в крайното класиране с актив от 80 точки. Бордо пък остава 7-ми с 53 точки.