Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Драмата приключи: Хасково е в "А" група, Добруджа е аут заради два отбелязани гола по-малко

Драмата относно това кой от четирите отбора Хасково, Добруджа, Монтана или Банско ще е вторият и последен нов член на "А" група приключи. Битката бе спечелена от Хасково, който победи с 2:0 Банско като гост и си осигури промоция за елита през следващия сезон.

И двата гола за гостите паднаха след почивката. В 64-та минута Недялко Хубенов откри резултата след грешка на домакинския страж Ганев. Седем минути преди края на редовното време Крумов изведе Плахов сам срещу вратаря и нападателят вкара реализира за крайното 2:0.

В края на мача Емил Ангелов можеше да покачи на 3:0, но шутът му срещна гредата.

Така след тази победа Хасково и Добруджа, победил като домакин с 4:0 Пирин (Разлог), събраха по 46 точки. Двата отбора си размениха победи с по 1:0, но добруджанци остават на третото място, тъй като имат по-лоша голова разлика. Тази на Хасково е 35:20, а на Добруджа -  33:20.

Като лидер на "Б" група завърши отборът на Марек, който си осигури промоция за "А" група преди няколко кръга.