Калиакра загуби у дома от Добруджа в мач за оцеляване

Калиакра (Каварна) загуби с 0:1 от Добруджа (Добрич) в 25-ия кръг на "Б" група в мач за оцеляване в професионалния футбол. Единственият гол в двубоя падна три минути след почивката. Преди това съперниците имаха поделено надмощие, без да си разменят сериозни голови удари. Голът на победата за добруджанци вкара Красимир Станоев в 48-ата минута. Той стреля изненадващо от линията на наказателното поле, вратарят на Калиакра успя да боксира, но топката се отклони в мрежата му. В следващите десетина минути тимът от Добрич излезе в още две чисти положения. Ивайло Димитров опита технично да прехвърли стража на домакините, но той отрази удара му. След това Ивелин Василев шутира, но извън очертанията на вратата.

Наставникът на Калиакра Никола Спасов опита да върне състезателите си отново в играта, като рискува и за сметка на защитата вкара още двама чисти нападатели. Те обаче не успяха да овладеят безкрайните извеждащи центрирания и да застрашат Николай Радомиров. Янислав Иванов опита успя от въздуха да простреля вратаря на Добруджа от 7-8 метра, но безуспешно и с това се изчерпиха възможностите на каварненци. Десетина минути преди края на срещата Латин Венков получи втори жълт картон и остави играчите на Калиакра с човек по-малко.