Барса се издъни, но е на победа от титлата (видео + галерия)

Отборът на Барселона допусна поредна грешна стъпка в опитите си да защити титлата в Примера след 0:0 като гост на Елче в двубой от предпоследния кръг. Въпреки това ремито на Атлетико Мадрид с Малага (1:1) остави интригата до края. Каталунците ще спечелят титлата при успех над "дюшекчиите" в последния кръг на "Камп Ноу". "Лос кулес" изиграха слаб мач, създавайки много малко голови положения.

Сеск Фабрегас смени Чави Ернандес в средата на терена. Херардо Мартино заложи на атомно нападение - Алексис Санчес, Лионел Меси и Педро Родригес. Бившият футболист на Левски Гари Родригес беше титуляр на лявото крило за "франхивердес".

Елче - Барса Първата доба възможност беше пред вратата на гостите от "Камп Ноу". Дамиан Суарес потърси изненада с директен удар, но Хосе Мануел Пинто беше добре пласиран. В 14-ата минута Андрес Иниеста нацели греда с хубав изстрел от въздуха. Перфектният пас беше на Сеск Фабрегас. Каталунците, подобно на предните си мачове, трудно успяваха да стигат до голови положения.

Елче - Барса В 24-ата Гари Родригес беше непокрит в наказателното поле, но шутира много-много високо. В следващата минута Алексис Санчес стреля безопасно за Ману Ерера с глава. В 31-ата Меси получи първи шанс да шутира, но опитът му от дъгата мина над гредата. В 34-ата Педро Родригес връхлетя с глава върху топката от дузпата и домакините имаха късмет, че кълбото пофуча в аут покрай гредата.

Елче - Барса В 38-ата Меси центрира коварно от фаул и Ману Ерера съумя майсторски да спре пътя на топката. В 42-ата стражът на валенсианци улови ниска топка на Алексис. В 45-ата "блаугранас" развиха добра акция, но Педро предпочете да стреля и го стори много неточно.

Барса се издъни, но е на победа от титлата И през второто полувреме тимът на Тата Мартино показа безидейност и умора. В 47-ата Меси избяга от засадата, финтира защитник, но стреля в крака на вратаря. Последва липса на острота в атака и колебания в защита. В 57-ата Карлес Хил стреля над целта. Минута по-късно Меси засече с глава, но доста неточно. В 60-ата домакините развиха хубава бърза атака, завършена от Гари Родригес. Той шутира опасно над гредата.

Барса се издъни, но е на победа от титлата В 66-ата Пинто си поигра с огъня и за малко не беше наказан. Пресиран опитният страж се наложи да излиза на 30-ия метър с топка в краката, за да комбинира със съотборник. В следващата минута Феран Короминас навлезе остро в наказателното поле, но Хавиер Масчерано го блокира. В 68-ата Педро центрира отляво, а Даниел Алвеш се размина с топката в малкото наказателно поле.

Барса се издъни, но е на победа от титлата В следващата минута неговата смяна Кристиан Тейо центрира ниско по земя, топката се удари в ръката на плонжиралия Дамиан и гостите поискаха дузпа. Съдията не уважи претенциите, след като счете, че ръката е в естествено състояние. В 80-ата Елче разви мълниеносна контра, а футболистите на Барса падаха като кегли. Гари Родригес беше намерен чудесно в наказателното поле, но след неговия мигновен шут топката мина малко над гредата. В 84-ата Адриано Корея пробра силен фалцов удар от далечна дистанция, като топката мина много близо до далечната греда.

Барса се издъни, но е на победа от титлата В самия край каталунците не създадоха голово положение. Гари Родригес пък чакаше дълги топки на лявото крило. Срещата на "Мартинес Валеро" приключи малко повече от минута преди дуела на "Висенте Калдерон". Вилфредо Кабайеро направи изумително спасяване секунди преди финала и натъжи "рохибланкос", които вече можеха да ликуват с титлата. "Синьо-червените" фенове бяха унили и притеснени около минути, след което се зарадваха на предоставената им нова възможност.

Така след седмица трофеят ще бъде излъчен на "Камп Ноу", като Реал Мадрид вече официално е аут от борбата.

Снимки: Getty Images/Guliver