Тотнъм в Европа за пета поредна година (видео)

С три гола през първото полувреме Тотнъм разгроми гостуващия Астън Вила с 3:0 на свой терен в среща от последния кръг на Премиършип и запази шестото си място. Така лондончани се класираха за четвърто поредно участие в Лига Европа и общо пето последователно в европейските клубни турнири. Освен това те оставиха извън борда седмия Манчестър Юнайтед и за първи път от 24 години насам завършват преди "червените дяволи" в класирането. В същото време тимът от Бирмингам, извън която група днес беше българският национал Александър Тонев, финишира на 15-о място на 5 точки от зоната на изпадащите.

Тотнъм се нуждаеше дори само от точка днес, но още от първата минута показа, че ще радва напълнилите за последно "Уайт Харт Лейн" фенове. Запалянковците не трябваше да чакат дълго, защото в 14-ата минута отиващият на световно първенство Паулиньо откри резултата, останал сам срещу вратаря Брад Гузан.

Четвърт час по-късно "шпорите" вече бяха решили всичко. В 35-ата минута Дани Роуз центрира отляво и централният бранител на Вила Нейтън Бейкър заби топката с глава в собствената си мрежа. След още три минути реферът Джон Мос отсъди дузпа в полза на домакините за игра с ръка на Габриел Агбонлахор. Емануел Адебайор беше безгрешен от бялата точка с 11-ото си попадение за сезона в Премиър лийг.

След този гол всичко най-интересно приключи. Двата тима доиграваха срещата, като гостите успяха да стигнат до първия си и единствен точен изстрел в очертанията на вратата чак в 81-ата минута.