Ботев Пд свали ЦСКА от второто място (видео+галерия)

Отборите на Ботев (Пловдив) и ЦСКА изиграха слаб мач от 39-ия кръг на "А" група и в крайна сметка срещата завърши със скучното 0:0. Като цяло двата тима си разделиха по едно полувреме - през първата част канарчетата имаха игрово предимство, а след почивката инициативата бе за футболистите на Стойчо Младенов.

Най-интересния момент в мача се случи в даденото от рефера три минутно продължение, когато Доре подаде към Куртеан, който се завъртя и стреля, топката срещна дясната греда и след това попадна в ръцете на Мболи.

Домакините можеха да открият резултата още в 6-ата минута когато Иван Цветков влезе в наказателното поле, премина през двама играчи на противника и от близо стреля право в Райс Мболи. Това бе единствената по-сериозна опасност, създадена от двата отбора през първото полувреме.

Ботев (Пд) - ЦСКА

След почивката гостите се активизираха и заиграха по-добре от своя противник. В 57-та минута ЦСКА получи право да изпълни фаул на границата на голямото наказателно поле за нарушение срещу Чочев, Гъргоров стреля опасно, но покрай вратата.
В 64-та минута Стаховяк изрита топката напред, Менди и Мболи не се разбраха кой да играе с нея и резервата Юнес Хамза я чукна към опразнената врата, но за късмет на армейците тя излезе на сантиметри покрай дясната греда.

В 79-та минута дойде и най-добрата възможност за един от двата отбора до този момент. ЦСКА организира контраатака, при която Емил Гъргоров намери Милисавлевич на лявото крило, от своя страна сърбинът изведе отлично Тони Силва сам срещу вратаря, но крилото на армейците стреля над напречната греда.

Така срещата вървеше към спокойно 0:0, когато в даденото от рефера продължение на мача Феребори Дре овладя топката отляво в средата на терена, напредна и изведе отлично тичащия на скорост Александру Куртеан, който се завъртя и стреля в десния страничен стълб.

Така след нулевото равенство ЦСКА отстъпи второто място на Литекс преди последния кръг на "А" група, докато за милионната селекция на канарчетата, която остава на незавидното четвърто място, това бе последна шампионатна среща през този сезон, тъй като в последния кръг Ботев почива.