Литекс зашлеви звучен шамар на Ботев (Пд) в юбилеен мач на Мъри (видео)

Отборът на Литекс нанесе най-тежката загуба на Ботев (Пловдив) през този сезон, след като спечели с 3:0 сблъсъка от 38-ия кръг на първенството. Симеон Славчев (7)' и Вилмар Джордан (39', 68') отбелязаха попаденията в срещата, която беше под №200 за треньора на "канарчетата" Станимир Стоилов в "А" група. Мъри обаче със сигурност няма да запомни с добро юбилея си, тъй като това бе едно от най-слабите представяния на тима тази година.

Пловдивчани, които традиционно се представят по-слабо далеч от дома, днес бяха без своя капитан Йордан Христов, Сърджан Лукин, Александру Куртеан и Феребори Доре, запазени за финала за Купата на България срещу Лудогорец след седмица.

Играчите на Миодраг Йешич пък бяха пределно мотивирани да победят днес, с което си осигуриха на 100% място в тройката. В оставащите до края на първенството два кръга те могат да се преборят с ЦСКА и за второто място.

Ловчанлии доминираха тотално през първата част. Силният им натиск даде резултат в 7-ата минута, когато Славчев се извиси в наказателното поле и засече с глава центриране от корнер, за да открие резултата.

Добрата игра на домакините продължи, но в 22-ата минута удар на Джордан бе спасен от Адам Стаховяк. Малко след това и завърналият се сред титулярите Данило Асприля пропусна да отбележи.

Джордан обаче нямаше прошка в 39-ата минута, когато получи пас от дълбочина, пребори се с Александру Бенга и със зрелищен изстрел намери горния ляв ъгъл на вратата на "канарчетата".

След почивката футболистите на Литекс значително намалиха темпото, което позволи на пловдивчани да изнесат играта в по-предни позиции. Дори това обаче не им помогна да създадат реална опасност пред Илко Пиргов.

"Оранжевите" спокойно дочакаха своя миг и в 68-ата минута стигнаха до нов гол. Многоходова атака изведе Момчил Цветанов по лявото крило, той пусна без забавяне към Джордан и колумбиецът от няколко метра реализира 18-ия си гол за сезона.

Чак в 90-ата минута Юнес Хамза можеше да вкара почетен гол за "жълто-черните", след като Пиргов изпусна топката. Защитата на ловчанлии обаче реагира своевременно и не допусна попадение.