Шампионско подхлъзване на ПСЖ и ценни точки за Рен (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен направи шампионско подхлъзване в домакинството си на Рен от 36-ия кръг на Лига 1. Часове след като стана ясно, че вече официално титлата е в ръцете на парижани след равенството между Монако и Гинган, те допуснаха изненадващо поражение у дома с 1:2. Тази победа обаче бе много ценна за гостите, които с нея на практика си гарантираха оставането в елита.

Мачът започна повече от добре за ПСЖ и още в 3-ата минута Единсон Кавани се възползва от грешка в защитата и изведе Есекиел Лавеци, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0. В 23-ата минута обаче резултатът бе изравнен след като изстрел на Фуед Кадир премина през няколко защитници и излъга Салваторе Сиригу и се озова във вратата му. Това обаче не бе всичко, тъй като в 27-ата минута Пол-Жорж Нтеп центрира от фаул от около 35 метра и без никой да докосне топката тя се озова във вратата за 1:2.

След това парижани опитаха да обърнат хода на двубоя в своя полза, но усилията им не донесоха желания резултат, като с пропуски се отличиха Кавани и Златан Ибрахимович.

Така Рен се поздрави с ценна победа, с която събра актив от 43 точки и се изкачи до 13-ата позиция, като е с 6 повече от намиращия се в зоната на изпадащите Сошо. ПСЖ пък вече е шампион с 83 точки и преднина от 7 пред втория Монако.