Ман Сити разстреля Астън Вила и сложи ръка на титлата (видео)

Отборът на Манчестър Сити сложи ръка на титлата в Премиър лийг, след като разби Астън Вила с 4:0  за едно полувреме на своя "Етихад" в отложения мач помежду им от 29-ия кръг. Един Джеко отбеляза първите два гола в 64-ата и 72-ата минута, Стеван Йоветич направи класическото 3:0 в 89-ата минута, а Туре Яя оформи крайния резултат в добавеното време, вкарвайки 100-ия гол за своя тим в първенството този сезон. Така Сити се качи на върха във временното класиране с преднина от 2 точки пред Ливърпул и "гражданите" ще се нуждаят само от още една точка в последния си мач за сезона срещу Уест Хам, за да станат официално новият шампион на Англия.
Българинът Александър Тонев пък не се появи в игра за своя тим, макар да бе в групата за мача.

Манчестър Сити се хвърли в атака още от самото начало на мача, докато Астън Вила предимно се отбраняваше и действаше на контраатака. В 4-ата минута Един Джеко нахлу в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но право в ръцете на Брад Гузан. Веднага след това Александър Коларов стреля от далеч, но над вратата. В 8-ата минута Венсан Компани имаше добър шанс като изпревари вратаря при едно центриране, но ударът му с глава не бе в очертанията на вратата. В 12-ата минута пък Туре Яя получи хубав пас в пеналта, но ударът му бе избит пред голлинията.

Постепенно обаче гостите спряха устрема на съперника и за известно време успяваха да държат играчите на "гражданите" по-далеч от вратата си. Все пак домакините продължиха да бъдат отбора, който повече търси гола и в 22-ата минута Самир Насри стреля от далеч над вратата. В 34-ата минута обаче бирмингамци организираха хубава контраатака и Андреас Вайман изскочи зад отбраната на съперника, но ударът му не бе точен. В 45-ата минута пък Манчестър Сити стигна до най-добрата си възможност в мача. Джеко центрира от дясно и намери Насри пред вратарското поле, където той стреля от воле, но не успя да насочи топката във вратата.

Второто полувреме отново започна с натиск на "гражданите". В 51-ата минута Венсан Компани опита задна ножица, но право в ръцете на вратаря. След това Коларов имаше шанс да стреля от фаул и Брад Гузан трябваше да показва страхотен рефлекс, за да не допусне гол във вратата си. В 64-ата минута обаче Давид Силва изведе Пабло Сабалета от дясно, защитникът центрира остро във вратарското поле, където Един Джеко засече кълбото в мрежата за 1:0.

Този гол успокои домакините, които заиграха още по-добре и в 72-ата минута отново Сабалета центрира, този път към Самир Насри, чийто удар бе блокиран, но топката отново се озова в Джеко, който от близо я чукна зад голлинията за 2:0.
Това като че ли окончателно уби интригата в мача и до края срещата по-скоро се доиграваше. Въпреки това Туре Яя бе близо до гола, но ударът му от фаул премина покрай вратата. В 82-ата минута пък гостите бяха близо до почетно попадение като Андреас Вайман от близо стреля с глава в гредата, но топката тупна пред голлинията.

В самия край на мача домакините довършиха съперника с нови два гола. Първо в 89-ата минута Туре Яя се разходи между няколко защитници преди да върне за Стеван Йоветич, който с премерен удар прати кълбото в мрежата за 3:0. В добавеното време пък самият Туре надбяга защитата на бирмингамци и  също записа името си сред голмайсторите за крайното 4:0.

В крайна сметка обаче Манчестър Сити взе толкова ценните три точки и с актив от 83 излезе начело в класирането и вече държи титлата в ръцете си. Астън Вила пък остава па 15-ото място в класирането с 38 точки.