Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Кутровски отпадна на старта в Гимчон

Националът на България за "Kупа Дейвис" Димитър Кутровски отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Гимчон (Република Корея) с награден фонд 50 хиляди долара. Квалификантът Кутровски загуби от австралиеца Алекс Болт с 6:2, 3:6, 4:6 след 106 минути игра.

26-годишният софиянец стартира отлично със серия от четири поредни гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втория сет обаче той пропусна осем възможности за пробив, а съперникът му се възползва от един от двата си шанса и изравни резултата. В решаващия трети сет Болт, който завърши с 11 аса, проби за 3:2 и до края на допусна обрат.

Така Кутровски напуска надпреварата с 3 точки за световната ранглиста и 520 долара от наградния фонд.