Григор се справи с испанец на старта в Мадрид (видео + галерия)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна участието си на турнира от серията "Мастърс" в Мадрид с хубава победа в два сета. Поставеният под №12 българин срази в мач от първия кръг представителя на домакините от Испания Пабло Карено Буста с 6:2, 6:4. Двубоят се игра на централния корт "Маноло Сантана" и въпреки че започна с допуснат от Григор пробив още в откриващото подаване на хасковлията, нашето момче не остави съмнения в превъзходството си. Димитров сломи съпротивата на 63-ия в световната ранглиста и участващ с "уайлд кард" в основната схема Карено Буста след 1 час и 10  минути игра.

Григор се справи с испанец на старта в Мадрид Във втория кръг Григор ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" румънец Мариус Копил, който елиминира с 6:3, 6:4 Марсел Гранойерс (Испания). Единственият мач между Димитров и Копил до момента завърши с успех за българина - 6:3, 6:4 през 2013 година в мач от първия кръг на турнира в Стокхолм, където хасковлията грабна първата си титла на ниво ATP.

Григор се справи с испанец на старта в Мадрид Карено-Буста успя да изненада Григор в самото начало на срещата, като реализира пробив още в първия гейм в мача, но това не смути ни най-малко българина. Димитров не само веднага върна пробива, но и поведе с 4:1, а при 5:2 отново спечели подаването на съперника си и затвори първия сет в своя полза.

Григор се справи с испанец на старта в Мадрид Във втората част резултатът се движеше гейм за гейм без пробиви, но при 5:4 в полза на Димитров, българинът притисна сервиращия испанец и спечели подаването му, а с това и мача.

Григор се справи с испанец на старта в Мадрид Припомняме, че миналата година Григор Димитров сътвори сензация в испанската столица, елиминирайки във втория кръг севтовния №1 по това време Новак Джокович. Тази година сърбинът не участва в турнира поради травма в китката.