Кристъл Палас шокира Ливърпул! Мърсисайдци изпуснаха аванс от 3:0 и титлата изглежда мираж (видео + галерия)

Отборът на Ливърпул допусна шокиращ обрат на "Селхърст Парк" срещу Кристъл Палас" и на практика почти се прости с шансовете си да стане шампион на Англия за първи път от 24 години. Мърсисаейдци водеха с 3:0 в резултата 11 минути преди края, но двубоят от 37-ия кръг на Премиър Лийг завърши 3:3.

Нищо не предвещаваше подобен драматичен и фатален за тима на Брендън Роджърс завършек. Мачът започна отлично за гостите, които в 18-ата минута излязоха напред в резултата с гол на Джо Алън. Халфът бе изпуснат от бранителите на "орлите" от Лондон след изпълнение на ъглов удар и с глава заби топката в мрежата зад Хулиан Сперони.

Всъщност ливърпулци можеха да открият резултата три минути по-рано, когато Глен Джонсън, също с глава, не уцели вратата от доста добра позиция.

Кошмарната вечер на Ливърпул Към края на първата част белгийският страж на Ливърпул Симон Миньоле на два пъти трябваше да се намесва решително след удари от относително далечно разстояние на играчи на Кристъл Палас, а в последните секунди на първото полувреме Джо Алън можеше да вкара още един гол, но резултатът остана непроменен.

Ливърпул започна много силно второто полувреме, като шест минути след паузата Даниел Стъридж уцели греда с хубав, фалцов удар. Стражът Сперони закачи леко топката, тя се отби от десния страничен стълб на вратата му и Луис Суарес имаше страхотен шанс да направи добавка за 0:2, но стреля неточно.

Кошмарната вечер на Ливърпул Две е минути по-късно Стъридж реализира второ попадение за Ливърпул. При удара му се получи рикошет в тялото на играч на Кристъл Палас и това допълнително затрудни Сперони, който трябваше да извади топката от вратата си.

Още две минути и резултатът стана 0:3. Суарес се реваншира за пропуска си преди малко с хубаво попадение. Уругваецът получи фин пас от Рахим Стърлинг и с удар отблизо този път не пропусна да се разпише, и по всичко изглеждаше, че нищо не може да отнеме на Ливърпул трите точки.

Кошмарната вечер на Ливърпул В следващите минути гостите дори можеха да стигнат до четвърто попадение, но не успяха да го сторят и... се случи немислимото.

В 79-ата минута Деймиън Дилейни стреля от далечно разстояние, топката рикошира в тялото на Глен Джонсън и влетя във вратата на мърсисайдци - 1:3.

Две минути по-късно отбраната на Ливърпул се пропука и това позволи на резервата Дуайт Гейл да намали на 2:3 с удар отблизо - победата на Ливърпул бе поставена под въпросителна!

Кошмарната вечер на Ливърпул Натискът на домакините продължи и в 86-ата минута в защитата на Ливърпул зейна огромна празнина, която даде шанс на Дуайт Гейл да се озове в прекрасна голова позиция в близост до вратата на Миньоле. С премерен шут по земя Гейл изпрати топката в мрежата зад белгийския страж и направи резултата 3:3!

В минутите до края футболистите на Брендън Роджърс се опитаха да се доберат до ценните три точки, но не намериха път към противниковата врата и вместо с убедителна победа си тръгнаха само с една точка от "Селхърст Парк".

Кошмарната вечер на Ливърпул Ливърпул все пак е на първо място в класирането с 81 точки, но на "шофьорското място" вече здраво е седнал тимът на Манчестър Сити. "Гражданите" са втори с 80 точки, но имат мач по-малко от Ливърпул, а в оставащите си две срещи са домакини на Астън Вила и Уест Хам. Кристъл Палас отдавна си осигури оставането в английския елит и в момента е 11-и с 44 точки.