ЦСКА шампион при юношите старша възраст (ГАЛЕРИИ)

Волейболният отбор на ЦСКА за юноши старша възраст спечели шампионската титла на България, след като в луд и драматичен финал сломи с 3:2 (16:25, 25:13, 25:21, 22:25, 15:13) Пирин (Разлог) пред повече от 400 зрители в зала "Васил Симов".
Награждаване на юношите на ЦСКА
Двата отбора си размениха по един гейм, за да започне равностойната и много оспорвана част от финалния мач. В крайна сметка "червените" вдигнаха купата, благодарение и на страхотната игра на юношеския национал Красимир Георгиев.
Финалът: ЦСКА - Пирин 3:2 (юноши-старша)

Първи до пробив в резултата достигнаха играчите на Пирин, които поведоха с 5:2 след две слаби атаки на "червените", довели до прекъсване. Гостите от Разлог запазиха аванса си до първата техническа пауза. Проблемите на "червените" в атака продължиха, а Пирин засили и сервиса си, с което увеличи преднината на 12:5. Така Пирин доигра спокойно първия гейм, за да поведе с 1:0 след 25:16.

Във втората част "червените" бяха като преобразени и поведоха с бързо 4:1, което накара треньора на Пирин да поиска първото си прекъсване. ЦСКА продължи да играе добре и след няколко добри атаки на Красимир Георгиев през центъра направи 8:4. Доминацията на домакините продължи до 16:8, а след това приключиха гейма при 25:13 и изравниха - 1:1.

Третият гейм се оказа най-равностоен, като Пирин поведе с две точки, но след това "червените" бързо направиха обрат след два хубави сервиса за 4:3. Двата отбора бяха доста равностойни и не позволяваха откъсване, като момчетата в червено достигнаха първи до техническата пауза при 8:7. Едва след това ЦСКА успя да пречупи съперника и да поведе с 11:8. Това обаче не отказа гостите от Разлог, които показаха страхотна игра в защита и отново си върнаха водачеството при 13:12, а след това и дръпнаха с 16:14. ЦСКА отговори с тежък сервис, който затрудни посрещането на Пирин и "червените" на свой ред обърнаха резултата до 18:16. Играчите на ЦСКА продължиха да тормозят съперника със силния си сервис и направиха решителната крачка в гейма, за да го спечелят с 25:21 и да поведат с 2:1.

И началото на четвъртия гейм бе доста оспорвано, като гостите от Разлог съумяха да направят разлика от четири точки при първата техническа пауза. След това направиха 10:6, но ЦСКА успя да стопи две точки от изоставането си след нова порция силни сервиси. Изравняването дойде при 14:14. Пирин обаче отново направи разлика от три точки до 17:14. На сервис обаче застана вездесъщият Краси Георгиев и ЦСКА изравни. И това обаче не спря Пирин, след като отборът от Разлог отново поведе - този път с 21:18. Този път преднината се оказа достатъчна и волейболистите от Разлог изравниха геймовете след 25:22.
В тайбрека "червените" започнаха шеметно и поведоха с 4:1. За четвъртата точка играчите на Пирин протестираха, но главният съдия Кирил Стоянов бе категоричен, че сервисът е в полето и показа жълт картон на тима от Разлог. Това обаче мотивира още повече гостите и подкрепяни от своите фенове в зала "Васил Симов" стигнаха до 8:7. ЦСКА успя да направи 10:9, като за тази точка гостите от Разлог имаха доста претенции дали действително е блокаут. Реферът Кирил Стоянов тогава тушира напрежението с червен картон за отбора на Пирин и точка за ЦСКА, а резултатът стана 13:10 за домакините. И това обаче не прекърши ентусиазма на гостите от Разлог, които след две страхотни защити намалиха до 12:13. И въпреки че се бореха до последно, в крайна сметка ЦСКА спечели титлата след 15:13 в тайбрека.
По-рано през деня Левски (София) взе бронзовите медали след успех срещу Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:16, 19:25, 25:18, 25:21).