Юве шампион!!! Трета звезда и шампанско в Торино след крушение на Рома (видео)

Отборът на Ювентус спечели и на теория, и на практика шампионската титла на Италия, след като прекият конкурент Рома загуби с 1:4 гостуването си на Катания. Така торинският гранд вече е недостижим за "вълците", на които остават два мача до края на кампанията. Разликата между двата тима е 8 точки в полза на Юве, като момчетата на Антонио Конте са и с мач по-малко.

Титлата на "зебрите" е под №30 в актива им, като така те ще могат да сложат трета звезда над емблемата си. За първи път от 30-те години на ХХ век колосът на италианския футбол печели три поредни титли, след като триумфира със Скудетото през 2012 и 2013 г.

Футболистите на Руди Гарсия трябваше да спечелят задължително мача в Сицилия, за да запазят минимално шансове за Скудетото преди домакинството на Юве срещу Аталанта утре. Още вчера френскяит наставник на римляните честити титлата на "бианконерите" и обяви, че шампионатът е приключил. Неговото настроение явно се бе прехвърлило и върху играчите му, тъй като Катания бе далеч по-добрият състав на терена.

С много настроение в играта "слоновете" поведоха с 2:0 до 34-ата минута. На два пъти в прегръдките на съотборниците си бе Мариано Иско, който порази вратата на Морган Де Санктис с много прецизни удари. В 37-ата минута Франческо Тоти върна интригата, като се разписа за своя осми гол от началото на сезона. Гарсия реагира и пусна в игра Жервиньо на мястото на ветерана Родриго Тадей. Африканското крило веднага се оказа на добра позиция отляво, но Алберто Фризон спаси техничния му изстрел.

След почивката Катания отново натисна газта и това даде резултат. В 56-ата минута Гонсало Берхесио направи 3:1, а в 79-ата Пабло Бариентос фиксира крайното 4:1. До края домакините бяха близо и до пето попадение, но Де Санктис бе на своя пост. С успеха днес тимът на Маурицио Пелегрино запази шансове за спасение, а Рома вече насочва мисли към следващия сезон.