Болоня с ценна точка в Генуа

Отборите на Дженоа и Болоня направиха 0:0 в среща от 36-ия кръг на Серия "А". Двата тима си поделиха по едно полувреме, но не успяха да си вкарат. Гостите от Болоня взеха аванс от една точка пред 18-ия Сасуоло, докато Дженоа игра за честта си до края.

Домакините имаха по-добрите възможности за гол преди почивката. В 13-ата Симе Върсалко центрира много остро и сантиметри на стигнаха на Джузепе Скули да засече във вратата. В 42-ата Джанлука Курчи се намеси решаващо след удар на Лука Антонели.

През втората част гостите създадоха головите опасности. В 51-ата Николас Бурдисо застана на пътя на Лазарос Христодулопулос. Шест минути по-късно Роландо Бианки пропиля кристална възможност за попадение. В 66-ата Панайотис Коне нямаше късмет и топката нацели греда. В 81-ата и генуезци пропуснаха отличен шанс чрез Йоанис Фетфацидис. В 86-ата вратарят на Дженоа Перин отрази опасен изстрел на Папон.

Снимки: Getty Images/Guliver