"Армията" непревземаема крепост за Генерала - ефектни попадения носят нов успех на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА се бетонира на второто място в "А" група след домакински успех с 2:0 над Литекс в пряк двубой за сребърните медали. Попаденията за победителите вкараха Венци Василев през първата част и Омар Косоко в средата на второто полувреме.

С тази победа футболистите на Стойчо Младенов затвърдиха доброто си представяне срещу този съперник през сезона, срещу когото постигнаха три победи и едно равенство, като в четирите двубоя не допуснаха гол в своята врата.

Преди мача феновете на ЦСКА аплодираха треньора на оранжевите Миодраг Йешич, който след един от престоите си на "Армията" получи прозвището Генерала.

Гостите влязоха по-добре в мача и в 10-та минута организираха скоростна атака през центъра на терена, която завърши с шут на Том, който излезе в аут.

Две минути по-късно Литекс като по чудо не откри резултата. Момчил Цветанов излезе очи в очи срещу Мболи, но стреля покрай лявата греда.

Така се стигна до 14-та минута, в която ЦСКА откри резултата след перфектно изпълнено заучено положение. Иван Стоянов подаде по земя от фаул към Венци Василев, който от 5-6 метра откри резултата.
ЦСКА - Литекс
В 22-та минута армейците имаха отличен шанс да поведат с 2:0. Косоко направи двойно подаване с Емил Гъргоров, след което излезе сам срещу вратаря, но шутът му бе спасен от Илко Пиргов.

В 38-та минута Мболи допусна грешка при свое излизане и подари топката на Том, но бразилецът не уцели празната врата от трийсетина метра.

Втората част започна с опасна атака на ЦСКА, но малко не достигна на Милисавлевич да вкара от 4-5 метра. В 50-та минута обаче армейците трябва да благодарят на късмета, че не получиха гол в своята врата. Мболи излезе неубедително и боксира топката в краката на Том, бразилецът стреля незабавно от малък ъгъл, но уцели дясната греда.

В 57-та минута Момчил Цветанов отправи бомбен шут от 24 метра, който излезе в аут.
Четири минути по-късно ЦСКА вкара втори гол. Косоко получи пас от Тони Силва, преодоля Илия Миланов и майсторски копна топката над излезлия да го пресрещне вратар на гостите Илко Пиргов за 2:0.

В 75-та минута гостите останаха с човек по-малко. Том влезе изключително грубо в краката на Василев и получи директен червен картон.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg