Манолев и Попето блестят при разгромна победа на Кубан (видео)

Двамата българи в Кубан - Станислав Манолев и Ивелин Попов, бяха с основен принос за разгромната победа на краснодарци с 4:0 у дома срещу Криля Советов в среща от 28-ия кръг на руската Премиер Лига. Десният халф-бек Манолев вкара първия си гол за Кубан - за 1:0 в 47-ата минута. Попето пък се отличи с две асистенции, като първата бе за попадението на Манолев.

Станислав Манолев откри резултата в полза на Кубан две минути след почивката с хубав удар отблизо в горния ляв ъгъл на вратаря Денис Вавилин. Голяма заслуга за гола имаше и Попов, който видя нахлуващия в противниковото наказателно поле Манолев и му подаде. Манолев остана на терена до 71-ата минута, когато бе сменен от Георге Букур, докато Попов записа цял мач.

Само две минути по-късно Роман Бугаев сложи топката на главата на Лоренсо Мелгарехо и парагваецът заби топката в мрежата зад Вавилин - 2:0. Отново Мелгарехо покачи на 3:0 в 60-ата минута, когато "матира" Вавилин с плътен шут в долния ляв ъгъл.

Четвъртото попадение за Кубан реализира Мохамед Рабиу в 79-ата минута, като за попадението му асистира Попов. Българският офанзивен халф центрира отдясно и ганайският халф с глава оформи крайния резултат.

След тази победа Кубан заема седма позиция в класирането с 38 точки, като е на 6 точки зад петия Спартак (Москва). Спартак по-рано днес отстъпи с 1:2 като гост на Том, като за тима от Томск 90 минути записа българският десен бек Живко Миланов. Криля Советов пък ще води здрава битка за оцеляване в последните два кръга, като в момента е на 14-о място с 26 точки - на 2 зад 13-ия Том и с 5 повече от предпоследния Волга.