Нюкасъл изпрати Кардиф в Чемпиъншип (видео)

Нюкасъл сложи край на лошата си серия от шест загуби, след като днес "свраките" победиха с класическото 3:0 Кардиф на "Сейнт Джемсис Парк". Загубата на тима от Уелс пък означава, че през следващия сезон той ще играе в Чемпиъншип. Шола Амеоби откри резултата в 18-ата минута, a в самия край Лоик Реми (87') и Стивън Тейлър (90') оформиха крайното 3:0.

Част от феновете на Нюкасъл напуснаха стадиона в 69-ата минута в знак на протест срещу управлението на клуба и не успяха да видят втория и третия гол.

Нюкасъл е на девето място с 49 точки, докато Кардиф е на дъното с актив от 30 точки.