Манчестър Сити спечели една от най-важните си победи и измести Ливърпул от върха (видео)

Манчестър Сити спечели с 3:2 гостуването си на Евертън, благодарение на което измести от върха Ливърпул и направи огромна крачка към титлата в Премиър лийг. "Карамелите" поведоха със страхотен гол на Рос Баркли (11'), но гостите стигнаха до пълен обрат до почивката след попадения на Серхио Агуеро (22') и Един Джеко (34'). Босненецът покачи на 1:3 в 48-ата минута, а Ромелу Лукаку (65') оформи крайното 2:3.

С тази загуба Евертън загуби и теоретични шансове за четвъртото място. При победи в следващите си два мача - домакинства на Астън Вила и Уест Хам, Манчестър Сити по всяка вероятност ще завърши на върха, тъй като в момента "гражданите" имат преднина от девет гола пред Ливърпул по отношение на головата разлика. В понеделник мърсисайдци гостуват на Кристъл Палас и трябва да търсят изразителна победа, за да съхранят живи шансовете си.

Капитанът на "карамелите" Фил Ягиелка се завърна в игра след 10-седмично отсъствие заради контузия. Роберто Мартинес започна с трима централни бранители. Гарет Бари нямаше право да играе срещу Манчестър Сити. Евертън - Манчестър Сити

Давид Силва бе възстановен от своята контузия, но остана на резервната скамейка за началото. Серхио Агуеро и Един Джеко започнаха в атака за гостите.

"Гражданите" стартираха много надъхано, но в 11-ата минута Рос Баркли охлади ентусиазма им след страхотен изстрел от границата на наказателното поле, след който топката се озова в горния десен ъгъл на вратата на Харт. Десетина минути по-късно Туре Яя изведе добре Агуеро, който проби отдясно и стреля в близкия ъгъл за 1:1. Аржентинецът обаче получи контузия и напусна принудително терена, заменен от Фернандиньо.

Две минути преди края на първата част Един Джеко направи пълен обрат, след като засече с глава центриране на Милнър отдясно.

Евертън - Манчестър Сити Веднага след почивката домакините имаха чудесна възможност да изравнят - Баркли проби добре през центъра, след което изведе Нейсмит сам срещу Харт. Стражът на "гражданите" обаче успя да докосне топката и да избие в корнер.

Още в ответната атака Джеко покачи и на практика уби интригата. Самир Насри получи отляво, справи се със Стоунс и центрира по земя. Босненецът засече от малкото наказателно поле за 1:3.

В 65-ата минута Ромелу Лукаку засече с глава центриране на Бейнс отляво, с което намали резултата.

Три минути преди края Деулофеу проби отдясно и си създаде чудесна възможност, но в крайна сметка стреля встрани от целта.

Манчестър Сити се изкачи на върха благодарение на по-добрата си голова разлика от Ливърпул. Иначе двата отбора имат еднакъв точков актив - 80. Евертън е пети с 69 точки - на четири зад Арсенал.