Ефектът "Гигс" се оказа краткотраен - Съндърланд триумфира на "Олд Трафорд" и се приближи до спасението (видео)

Съндърланд победи с 1:0 Манчестър Юнайтед насред "Олд Трафорд" във втория мач на Райън Гигс като мениджър на "червените дяволи". Себастиян Ларсон вкара единственото попадение в този двубой половин час след неговото начало. Гостите можеха да победят и по-изразително, но на два пъти гредите помагаха на Давид де Хеа. С този успех "черните котки" направиха огромна крачка към спасението си.

Играта на Манчестър Юнайтед пък нямаше нищо общо с вдъхновеното представяне на тима при разгрома над Норич преди седмица.

Временният мениджър на "червените дяволи" Райън Гигс бе направил пет промени в своя състав в сравнение с тези, които запознаха при дебютната му победа с 4:0 над Норич. Уейн Рууни остана извън групата на Юнайтед, тъй като е болен, а Робин ван Перси бе на скамейката за началото, след като дълго време лекуваше контузия. През втората част холандецът се появи в игра, но не успя да помогне на своя тим. Дарън Флетчър, Ашли Йънг, Луиш Нани, Хуан Мата и Хавиер Ернандес стартираха за домакините.

Съндърланд излезе със същия състав, който преди седмица разгроми Кардиф.

Манчестър Юнайтед очаквано започна по-активно. В 17-ата минута Джон О'Шей бе много близо до това да си отбележи автогол в опита да изчисти поредното центриране отдясно. Малко след това Луиш Нани нанесе добър изстрел от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Вито Маноне пък спаси удар с глава на Евра. Постепенно обаче гостите започнаха да контролират топката все по-често и да разиграват продължително в половината на Манчестър Юнайтед.

В 30-ата минута Ларсон смълча "Олд Трафорд", след като изведе гостите напред. Конър Уикъм проби по десния фланг, Флетчър му позволи да центрира почти от мястото за изпълнение на ъглов удар, а Ларсон засече в наказателното поле, пращайки топката в далечния ъгъл - 0:1.

В 51-ата минута домакините имаха две последователни възможности да изравнят. Първо Евра проби отляво и подаде към Ернандес, който опита да засече отблизо, но в последния момент бранител в жълто успя да избие в корнер. Малко след това и Видич стреля с глава, но не успя да намери рамката на вратата. В тази ситуация капитанът на Юнайтед претендираше, че е имало и игра с ръка на играч на Съндърланд, но Хауърд Уеб подмина претенциите на домакините за дузпа.

Райън Гигс включи в игра Янузай, Уелбек и Ван Перси. В 72-ата минута обаче гостите бяха много близо до втори гол, но удар на Джакерини срещна гредата, а Колбек не бе точен при добавката.

До края изстрел на Уелбек профуча над напречната греда, а Чичарито също стреля над вратата от изгодна позиция. В 84-ата минута гредата спаси домакините за втори път - този път след техничен удар на Борини.

Манчестър Юнайтед е седми с актив от 60 точки, а Съндърланд е над зоната на изпадащите с 35 пункта. "Черните котки" имат три точки повече от Норич.