Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Индиана победи Атланта и изпрати серията в решаващ седми мач

Дейвид Уест изведе отбора на Индиана до поредица от 16:4 точки  в края на последната четвъртина при победата с 95:88 над Атланта, с която Пейсърс изравниха плейофната серия от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Резултатът е равен при 3:3 победи и всичко ще бъде решено в мач номер 7, който е насрочен за събота в Индианаполис.

Индиана губеше с 2:3 в серията след втора загуба като домакин в плейофите на Източната конференция и по всичко изглеждаше, че Пейсърс ще се отдадат рано на лятна почивка. Но въпреки че губеха с пет точки само три минути преди края, те не се отказаха и стигнаха до окончателната победа. Тя е и четвърта за гостуващ
тим от тази плейофна серия.

Уест взе участие във всички важни игри на терена в края на мача, след като отбеляза четири точки и предизвика отнемане на топката. Той вкара още два коша в последната минута и завърши мача с 24 точки.

Кевин Дюран наниза 36 точки за отбора на Оклахома Сити, който победи Мемфис със 104:84 и изравни серията от Западната конференция до 3:3 победи. Двубоят между Голдън Стейт и ЛА Клипърс също ще завърши в седми мач, след като Уориърс спечелиха със 100:99 в Оукланд.