Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Арсенал оскуба "свраките" по пътя към ШЛ (видео)

Арсенал прегази с 3:0 у дома Нюкасъл в последния мач от 36-ия кръг в Премиър лийг и  дръпна с четири точки пред Евертън на четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. До края на сезона остават два кръга и при успех над Уест Бромич в неделя, "артилеристите" ще си гарантират важната позиция.

Двубоят на "Емиратс" започна вихрено за домакините, които можеха да открият още след четвърт час игра, но удар на германския национал Месут Йозил облиза гредата. В средата на полувремето логичното се случи. Тогава Лоран Косиелни успя в последния момент да отклони топката към мрежата на Нюкасъл след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Касорла.

Това не беше всичко от Арсенал за това полувреме. Броени минути преди почивката, Месут Йозил все пак записа името си сред голмайсторите, след като довкара отбитата на два пъти от вратаря на Нюкасъл Тим Крул топка след изстрели на Оливие Жиру. В 66-ата минута германецът ознаменува добрата си игра и с асистенция. Йозил напредна отляво, центрира в наказателното поле и с глава Жиру прати топката в мрежата за класическото 3:0.