Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ивелин Попов смачка Спартак в Москва (видео+галерия)

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов изигра пореден силен мач за Кубан (Краснодар) и донесе победата с 2:0 над гранда Спартак (Москва) насред руската столица. Попето беше автор и на двете попадения за тима си, който заема девето място в руската Премиер лига с 35 точки след изиграването на срещите от 27-ия кръг. Със загубата Спартак загуби шансове да попадне в тройката в Русия, тъй като изостава на 11 точки от ЦСКА (Москва) три кръга преди края на първенството.Ивелин Попов смачка Спартак насред Москва
Попов започна ударно. Още в 13-ата минута негов удар от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Все пак първото полувреме завърши без отбелязване на гол. Натискът на Кубан даде резултат в 67-ата минута. Антон Соснин получи пас от Станислав Манолев, напредна по дясното крило и чудесно намери озовалия се сам в наказателното поле Попов. Българинът технично преодоля стража на домакините и откри. Ивелин Попов смачка Спартак насред Москва
В радостта си Попов свали фланелката си, за което беше санкциониран с жълт картон. В следващите минути Ивелин Попов заигра като централен нападател и четири минути преди края са изяви като типичен такъв. При едно центриране в наказателното поле българинът се извиси над всички и с глава оформи крайното 2:0. Този път той обаче не свали фланелката си, тъй като с подобна постъпка щеше да си изкара червен картон.