Атлетик спечели битката за ШЛ със Севиля (видео)

Отборът на Атлетик (Билбао) спечели директния сблъсък със Севиля за 4-ото място в крайното класиране, което дава право на участие в Шампионската лига. Баските се наложиха с 3:1 на "Сан Мамес" и дръпнаха с 6 точки на своя съперник, като почти си гарантираха, че не могат да бъдат изместени от там.

Маркел Сусаета даде преднина на домакините още в 5-ата минута като отбеляза директно след центриране от корнер на първата греда. В 54-ата минута Икер Муниаин удвои преднината на своя тим засичайки отлично центриране на Андони Ираола. В 73-ата минута пък Андер Ерера добави трето попадение за своя тим с глава от точката на дузпата.

В 79-ата минута Кевин Гамейро върна едно попадение за Севиля, но то се оказа само почетно за гостите, коиот нямаха време и сили за обрат. Севиля заврши мача с човек по-малко на терена, след като в 72-ата минута Диого Фигераш бе изгонен от игра.

След тази победа Атлетик затвърди четвъртата си позиция с 69 точки в актива си, докато Севиля остава на 5-ото място в класирането с 59 точки.