Два автогола помогнаха на Барса за обрат срещу Виляреал (видео)

Барселона постигна много важна победа с 3:2 в гостуването си на Виляреал от 35-ия кръг в Примера дивисион. Каталунците направиха пълен обрат от 0:2 след като Рубен Калмаче - Кани откри резултата в 45-ата минута, а Ману Тригерос удвои в 55-ата. Два автогола обаче върнаха Барса в мача, като първо в 65-ата минута Габриел Паулища прати топката в собствената си врата, а в 78-ата същото направи и Матео Мусакио. В 83-ата минута пък Лионел Меси докара нещата до пълен обрат в полза на гостите, които теоритично остават в битката за титлата и дори изпревариха вечния съперник Реал (Мадрид) във временното класиране, като се изкачиха до втората позиция, но са с мач повече.

Първата по-интересна ситуация в мача бе за гостите, като в 8-ата Чави Ернандес отправи удар от фаул, но без да затрудни вратаря. След това в 16-ата минута Лионел Меси се освободи добре в пеналта, но изстрелът му бе отразен с крак от вратаря. Само минута по-късно обаче Вилареал организра първата си добра атака, като Марио Гаспар напредна в полето на съперника и отправи удар, но покрай гредата.

В 22-ата минута шанс се откри и пред Андрес Иниеста, който обаче бе неточен. След това обаче в дълги периоди от мача на терена не се случваше нищо интересно, като особено в играта на гостите личеше някаква липса на идеи в предни позиции.

В края на полувремето обаче стана доста вълнуващо и то пред вратата на Хосе Мануел Пинто. Първо в 44-ата минутаДжовани дос Сантос нахлу в наказателното поле и върна за непокрития Акино, който отправи удар към опразнената врата, но в последния момент Марк Бартра изби пред голлинията. Само минута по-късно обаче Жонатан Перейра пусна прекрасен пас за Кани между двама бранители, той напредна и с прецизен удар прати топката в мрежата за 1:0.

Барса стартира по-активно втората част и в 51-ата минута Меси стреля опасно от фаул, но Серхио Асенхо с прекрасна намеса спаси. Три минути по-късно отново аржентинецът пробва рефлексите на вратаря, но той отново се намеси блестящо. Само минута по-късно обаче домакинте организираха хубава контра при която Акино напредна от дясно и центрира перфектно за Ману Тригерос, който с глава заби топката за втори път във вратата на Пинто - 2:0.

След това Барса се хвърли в атака. и в 58-ата минута Меси проббва нов изстрел от фаул и отново Асенхо бе на мястото си. Три минути по-късно шанс се откри и пред Андрес Иниеста, но ударът му бе покрай вратата.

В 65-ата минута обаче каталунците стигнаха до намаляване на резултата. Даниел Алвеш напредна от дасно и центрира остроа, а Габриел Паулища си отбеляза автогол. В 78-ата минута се стигна и до изравняване на резултата. отново Алвеш центрира в наказателното поле, където Матео Мусакио действа неориенторано и с глава простреля собствената си врата за 2:2.

Това още повече вдъхнови играчите на Барса и в 82-ата минута те стигнаха до нов фаул пред наказателното поле, като Меси отправи страхотен изстрел, но Асенхо за пореден път се намеси блестящо. В 83-ата минута обаче гостите организираха блестяща атака като Серхио Бускетс копна топката за Сеск Фабрегас, който с глава свали за Меси, а той от близо не сгреши за 2:3.

В крайна сметка Барса стигна до победата и се изкачи до 2-ото място с 84 точки, като има 4 по-малко от лидера Атлетико (Мадрид) и 2 повече от Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. виляреал пък остава на 7-ото място с 52 точки.