Ман Сити се възползва от грешката на Ливърпул и вече гледа към върха

Тимът на Манчестър Ситив се възползва от грешната стъпка на лидера в класирането на английската Висша лига Ливърпул и се доближи на три точки от първото място с шанс да го превземе след успех с 2:0 при гостуването си на Кристъл Палас. Възпитаниците на Мануел Пелегрини спряха победния ход на "орлите", които имаха няколко поредни успеха в английския елит и с голове на Един Джеко и Туре Яя грабнаха трите точки на "Селхърст Парк".

Гостите започнаха във вихрено темпо визитата си в Лондон и босненският нападател Един Джеко даде преднина на своя тим след само три минути игра на "Селхърст Парк". Таранът забоде топката с глава в мрежата на Хулиан Сперони за 22-ия си гол от началото на сезона с екипа на "гражданите". Туре Яя центрира меко в наказателното поле, където Джеко се пребори с отбраната на домакините и с глава простреля Сперони за 0:1.

Туре Яя удвои аванса на гостите в 43-ата минута, след като направи дълъг самостоятелен пробив в половината на съперника и преодоля Хулиан Сперони за 0:2. Халфът се освободи от опеката на бранителите на Кристъл Палас благодарение на мощната си физика, а след това с техничен удар покрай Сперони опъна мрежата му за втори път и на практика подпечата победата на своя отбор.

През второто полувреме гостите имаха още няколко възможности да се разпишат, но като цяло предпочетоха да владеят по-продължително топката и да запазят комфортната преднина, която бяха изковали преди почивката. Джо Харт също трябваше да се намесва след удар на Яник Боласие, избивайки го в корнер. Като цяло обаче отбраната на гостите се справи с атаките на "орлите" и не позволи на домакините да създадат много опасности пред вратата на Харт.

По този начин Манчестър Сити се доближи само на три точки от първото място, спирайки серията от поредни победи на Кристъл Палас. "Гражданите" могат да излязат и начело в класирането на Премиър лийг при победа в отложения си мач, който имат по-малко от лидера Ливърпул.