Титлата на ПСЖ ще почака

Отборът на Пари Сен Жермен ще трябва да почака поне още един кръг, за да може да се поздрави с нова титла на Франция. Днес парижани се нуждаеха от победа при гостуването си на Сошо от 35-ия кръг, за да защитят първото си място от миналия сезон, но срещата завърши 1:1. След равенството ПСЖ има аванс от осем точки пред Монако на върха три кръга преди края.

ПСЖ откри резултата в средата на първата част, когато Тиаго Мота изведе Единсон Кавани на чиста позиция на скорост и уругваецът си спря топката на гърди, за да я прати в мрежата от въздуха. В 56-ата минута обаче домакините стигнаха до изравнителен гол. При едно центриране от границата на наказателното поле вратарят на гостите Салваторе Сиригу изби топката, която обаче рикошира в главата на Тиаго Силва и влезе във вратата. До края на мача и двата тима имаха по няколко чисти положения, но ново попадение не влезе. На два пъти сериозни пропуски направи Кавани, който можеше да донесе титлата, но не успя.

Така феновете на ПСЖ ще трябва да изчакат поне до 7 май, когато отборът е домакин на Рен. Сошо от своя страна запазва надежда за спасение. Тимът от Източна Франция е с 34 точки, а първите спасяващи се - Евиан Тонон Гайяр и Гинган са с четири повече.