Бостън спечели серията срещу Детройт

Шампионът в Източната конференция Бостън надигра Детройт с 4:2 и спечели серията от първия кръг на плейофите в НХЛ с 4:1 победи. Тимът на Бостън, който завърши с най-добър баланс в редовния сезон на НХЛ, се класира за полуфиналите на Изток, където ще срещне Монреал. Луи Ериксон откри резултата за Бостън, а след това се разписаха Здено Чара, Милан Лучич и Жером Игинла. За Детройт точни бяха Павел Дацюк и Хенрик Зетерберг.

Питсбърг се наложи с 3:1 над Кълъмбъс и поведе в серията с 3:2 в друг плейоф от Източната конференция. Юси Йокинен вкара решителен гол, с който "пингвините" поведоха. Крис Куниц и Крис Леганг също се разписаха за Питсбърг. Въпреки трите гола за домакините, великолепно се представи вратарят на Кълъмбъс Сергей Бобровски, който отрази цели 48 удара към своята врата. Следващата среща е в понеделник в Кълъмбъс.

Лос Анджелис разби Сан Хосе с 3:0 и намали резултата в серията на 2:3. Джонатан Куик спаси 30 удара и записа четвърти мач без допуснат гол в плейофите. Тайлър Тофоли, Анже Копитар и Джеф Картър бяха точни за "кралете". Лос Анджелис ще опита да стане едва четвъртият отбор в историят на НХЛ, който прави обрат в плейофите, след като изостава с 0:3 след първите три мача.

Колорадо се наложи над Минесота с 4:3 след продължение и поведе в серията с 3:2 победи. Нейтън Маккинън вкара решителния гол в 3:27 минута на продължението.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада, четвъртфинални плейофи (играе се до четири победи):

Бостън - Детройт 4:2
* Бостън спечели серията с 4:1 победи

Питсбърг - Кълъмбъс 3:1
* Питсбърг води в серията с 3:2 победи

Колорадо - Минесота 4:3 (след продължение)
* Колорадо води в серията с 3:2 победи

Сан Хосе - Лон Анджелис 0:3
* Сан Хосе води в серията с 3:2 победи