Райо ликува в Гранада (видео)

Отборът на Райо Валекано спечели с 3:0 гостуването си на Гранада в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион. Саул (54), Хоакин Ларивей (59) и Себастиан Фернандес (86) зарадваха наставника Пако Хемес и взеха точките за Кастийя. В 51-ата минута андалуският тим остана с човек по-малко.

През първата част момчетата Лукас Алкарас имаха по-добрите възможности. Фран Рико (10 и 43) на два пъти изпусна добри положения. Пити не беше прецизен при шанс пред вратата на Орестис Карнезис.

В 48-ата Ясин Брахими удари греда, а минута по-късно Юсеф Ел-Араби не очакваше грешка на защитник и не беше подготвен за удар. В 51-ата Брахими получи втори жълт картон. В 54-ата Саул отбеляза с мощен удар извън наказателното поле.

В 56-ата домакините отново пропуснаха и бяха наказани за втори път в 59-ата. Тогава голаджията на "пчеличките" Ларивей беше оставен сам и реализира - 0:2. В 86-ата Себа Фернандес вкара трето попадение за гостите от "Вайекас" след пас на Ларивей и насочване с глава.

Райо е спокоен за мястото си в Ла Лига, докато южняците трябва още да се потрудят.

Снимка: "Марка"