Самоубийствени два автогола отдалечиха Евертън от мечтаното четвърто място (видео)

Евертън загуби с 0:2 като гост на Саутхамптън, като по този начин "карамелите" пропуснаха възможността да се изкачат отново на четвърто място във временното класиране. Антолин Алкарас (1') и Шеймъс Коулмън (31') си вкараха два автогола, които предопределиха загубата на гостите от Ливърпул.

Джак Корк и Сам Галахър стартираха за Саутхамптън, докато Алкарас и Жерард Деулофеу започнаха за Евертън вместо контузените Силвен Дистен и Кевин Миралас.

Двубоят започна ужасяващо за гостите, които се оказаха изоставащи в резултата по-малко от минута след първия съдийски сигнал. Рики Ламбърт центрира отляво, а Алкарас засече топката в собствената си врата. Евертън наложи натиск в опит да обърне развоя на този двубой. Вместо това обаче "сините" си вкараха втори автогол. Този път, в 31-ата минута, Шеймъс Коулмън прати топката с глава в собствената си врата след центриране на Клайн. До края на първата част Лукаку пропусна много добра възможност да намали, а веднага след това "светците" претендираха за дузпа, след като центриране на Лалана срещна ръката на Стоунс.

В 60-ата минута Рики Ламбърт изпълни перфектно пряк свободен удар, след който топката срещна дясната странична греда. Три минути по-късно Леън Осман падна в наказателното поле, след като Ловрен се опита да избие. Бранителят на Саутхамптън изобщо не игра с топката, а съприкосновение между двамата имаше, но вместо да получи дузпа, Осман бе декориран с жълт картон за симулация.

Евертън остава на пето място с актив от 69 точки - една по-малко от Арсенал, който в понеделник приема Нюкасъл. Саутхамптън е осми с 52 пункта.