Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Шарапова победи Радванска в тежък мач

Двукратната шампионка и защитаваща титлата си Мария Шарапова (Русия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в германския град Щутгарт с награден фонд 710 хиляди долара. 27-годишната Шарапова победи водачката в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 6:4, 6:3 за 1 час и 39 минути. В двубоя бяха направени общо 11 пробива, а рускинята стигна до успеха при осмия си мачбол. След победата деветата в света Шарапова ще запази мястото си в топ 10 на ранглистата, където е неизменно от 4 април 2010 година.

Срещата започна със седем поредни пробива. При 4:3 рускинята успя да вземе сервис гейма си, а при 5:4 не сгреши, сервирайки за спечелването на сета. Във втората част Шарапова поведе с 4:0. При при 5:2 тя сервираше за победата, но Радванска отрази шест мачбола и върна единия от пробивите. Още в следващия гейм обаче рускинята стигна до успеха при осмия си мачбол.

"Това е страхотна победа. Исках да играя агресивно и успях", заяви Шарапова, която триумфира тук през 2012-а и 2013 година. Шарапова има 11 поредни победи в Щутгарт и това може да бъде първият турнир, който тя печели три пъти в кариерата си. На полуфиналите рускинята ще играе с победителката от мача между номер 8 в схемата Сара Ерани (Италия) и Карла Суарес Наваро (Испания).