Селта взе най-важната си победа и остава в Ла Лига (видео)

Селта почти си гарантира мястото в Примера дивисион и през следващия сезон след отлична победа с 4:2 при гостуването си на Алмерия в среща от 34-ия кръг. Четири кръга преди края тимът от Галисия дръпна с 8 точки на първия отбор под чертата - Хетафе, като само някакво чудо може да промени статуквото. Алмерия обаче остава сред изпадащите, но едва на 2 точки от спасителния бряг.

Двубоят на "Медитеранео" можеше да се развие по друг начин, ако в 10-ата минута изстрелът на Родриго Риос - Родри не беше срещнал страничната греда на Йоел Родригес.

Девет минути по-късно гостите не пропуснаха своя шанс и поведоха чрез Нолито, който се възползва от отличен пробив на Рафа Алкантара. Секунди преди това Михаел Крон-Дели не успя да реализира, останал сам срещу Естебан Андрес Суарес.

Домакините все пак успяха да изравнят преди почивката чрез Родри, който в 39-ата минута беше точен след много спорно положение за засада при атаката за гола.

Селта смачка своя опонент през второто полувреме и наниза три гола. В 50-ата минута същият страничен съдия, който не маркира засадата при гола на Родри за 1:1, проспа ново нередовно положение и отборът на Луис Енрике поведе с 2:1 чрез Шарлиз. В 71-ата минута Нолито вкара още веднъж за 3:1, а четири минути след него Фабиан Ореяна беше точен за 4:1 след нов добър пас на Алкантара. Едва две минути преди края Оскар Диас намали на 2:4 след много красиво изпълнение.