Рутинна победа за Юве и нова стъпка към титлата (видео)

Отборът на Ювентус записа нова рутинна победа в актива си след като надигра с 2:0 Удинезе в гостуването си на "Фриули" в последен мач от 33-ия кръг в Серия "А". Така "бианконерите" без много усилия си върнаха преднината от 8 точки пред преследвача Рома и направиха нова стъпка към титлата. Себастиан Джовинко откри резултата в мача в 17-ата минута, а Фернандо Йоренте отбеляза втория гол в 26-ата минута.

Антонио Конте бе направил доста промени в състава си като в атака шанс получи Себастиан Джовинко заедно с Фернандо Йоренте. В халфовата линия пък отново започна Клаудио Маркизио за сметка на Артуро Видал, а в центъра на защитата стартира Анджело Огбона на мястото на Леонардо Бонучи.

Срещата започна сравнително спокойно и двата тима като че ли се проучваха в началните минути. Първата ситуация в мача бе за домакините, като в 5-ата минута Антонио Ди Натале опита изстрел от фаул, но прати кълбото над вратата. В 17-ата минута обаче Ювентус стигна до първата си голова опасност и веднага откри резултата. Себастиан Джовинко получи пред наказателното поле, освободи си пространстро и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл на вратата направи резултата 0:1.

Това като че ли още повече вдъхнови гостите и в 25-ата минута Джовинко имаше нов шанс, като този път нахлу от ляво и отправи удар спасен от вратаря. При последвалия корнер пък няколко човека се разминаха с топката, Анджело Огбона пък пропусна от близо, а при добавката Фернандо Йоренте чукна кълбото в мрежата за 0:2. В 30-ата минута пък Стефан Лихтщайнер отправи далечен, но неточен удар.

До края на полувремето Юве намали оборотите, докато Удинезе така и не можеше да измисли нищо интересно в предни позиции и не притесни особено отбраната на "бианконерите".

Второто полувреме протече почти на ходом. Удинезе като че ли имаше инициативата, но продължаваше да демонстрира пълна липса на идеи в атака и с нищо не притесняваше Джанлуиджи Буфон. Юве пък действаше основно на контраатака, но и гостите не си даваха много зор.

Все пак в 69-ата минута след една грешка в защитата на "зебрите" топката се озова в Джовинко в наказателното поле и той отправи удар, който срещна гредата.

В края на мача домакините обаче имаха шанс да стигнат поне до почетен гол. Първо в  87-ата минута Маурицио Домици изскочи очи в очи срещу Буфон, но стреля покрай вратата. След това в 92-ата минута пък Муриел уцели гредата.

В крайна сметка обаче Юве се поздрави с успеха. След него "бианконерите" имат 87 точки в актива си на върха в класирането, докато Удинезе остава на 14-ата позиция с 38 точки.