Лион спря устрема на ПСЖ (видео)

Отборът на Лион постигна ценна победа с 1:0 в дербито срещу шампиона Пари сен Жермен от 33-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" стигнаха до успеха с попдение на младока Жордан Фери в 31-ата минута и така спряха устрема към титлата на своя съперник, който преди този мач имаше на сметката си 8 поредни победи.

Мачът бе сравнително равностоен с леко предимство на гостите, които бяха малко по-настъпателни в предни позиции. Явно обаче липсата на Златан Ибрахимович на върха на атаката си оказва своето влияние и отново нямаше кой да завършва атаките на парижани. Освен това и техен гол бе отменен заради засада.

В същото време Лион издебна своя шанс в 31-ата минута, когато Фери открадна една топка от Есекиел Лавеци, напредна и с прекрасен изстрел заби топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. До края на мача ПСЖ направи всичко по силите си да стигне поне до изравняването, но усилията им не дадоха резултат.

Така Лион се намира на 5-ото място в класирането с актив от 54 точки. ПСЖ пък запазва първата си позиция със 79 точки и преднина от 10 точки пред преследвача Монако.