Късен гол спаси Еспаньол от домакинско поражение срещу Райо (видео)

Отборът на Еспаньол се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Райо Валекано от 33-ия кръг в Примера дивисион. Каталунците първи откриха резултата, но допуснаха пълен обрат и едва в края съумяха да се доберат поне до точката.

Срещата започна повече от добре за домакините, които откриха резултата в 3-ата минута чрез Кристиан Стуани. Тогава Пици нахлу в наказателното поле и върна за уругваеца, който от близо засече топката във вратата.

Играчите на Райо обаче обърнаха нещата в своя полза. първо в 43-ата минута след грешка в защитата на домакините Алберто Буено открадна топката и изведе Яго Фалке, който не сгреши за 1:1. В 50-ата минута пък сле дбалонно центриране хоакн ларивей с глава прехвърли лошо излезлият вратар и направи разултата 1:2. В 79-ата минута гостите стигнаха и до трети гол, но той бе правилно отменен заради засада.

Две минути преди края на двубоя обаче Еспаньол успя да се спаси от загубата като след центриране от корнер Диего Колото с глава простреля вратата на съперника за крайното 2:2.

Така Еспаньол остава на 9-ата позиция в класирането с 41 точки, докато Райо е на 12-ото място с 37 точки в актива си.