Хофенхайм при големите и през следващия сезон

Хофенхайм си гарантира и на теория мястото в Бундеслигата, надигравайки Аугсбург с 2:0 в последния мач от 30-ия кръг. По този начин, четири кръга преди края, тимът от Зинсхайм се отдалечи на 13 точки от потенциалния изпадащ 16-и тим в класирането. През миналия шампионат Хофе се спаси в последния кръг, но сега си спести тези тревоги и спокойно може да мисли за предстоящия си седми пореден сезон в елита на германския футбол.

Главна роля за победата днес има вратарят Йенс Граал, отразил редица опасни удари. Аугсбург не игра слабо, но липсата на точност в завършващите удари наклони везните в полза на домакините.

Сеад Салихович откри в 19-ата минута със запазената си марка "пряк свободен удар", като вина за гола носи и стражът на баварците Марвин Хитц. Четири минути преди почивката датчанинът Яник Вестергаард насочи топката с глава за 2:0 след разбъркване в наказателното поле.

Загубата почти сигурно слага край на надеждите на Аугсбург за място в Лига Европа.