Лудогорец капитулира в последната минута на "Тича", нов шанс за ЦСКА и Литекс (видео)

Отборът на Лудогорец продължава с колебливите си игри в родния шампионат. Шампионът на България не успя да победи като гост коравия тим на Черно море в мач от 33-ия на "А" група. Срещата завърши при резултат 1:1, като "орлите" капитулираха в последната минута.

С вчерашната победа на Литекс над Левски, оранжевите скъсиха разликата на шест точки. Ако по-късно днес ЦСКА успее да се наложи над Локомотив (Пловдив) на "Лаута", ще се изравни с тима от Ловеч.

Гостите поведоха чрез Христо Златински от дузпа в 78-ата минута за игра с ръка на Александър Александров. В даденото от рефера продължение възпитаниците на Георги Иванов изравниха. Попадението реализира Бакари, който се възползва от колективна грешка на бранителите на "зелените".

Днешната среща отново показа, че наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев трудно взима правилни решения, когато е под напрежение. До голяма степен именно специалистът има вина за изпусната победа, тъй като със смените на Мисиджан и Марселиньо позволи на домакините да изнесат смело играта в предни позиции точно, когато вторият гол висеше на косъм.

Двата тима стартираха доста предпазливо срещата. Първото голово положение бе чак в 25-ата минута, когато от няколко метра Георги Божилов засече топката с глава, но Владислав Стоянов демонстрира добър рефлекс и спаси.

Гостите реагираха светкавично и отговориха подобаващо. В 27-ата минута Вирджил Мисиджан напредна отдясно и с прецизен пас изведе Марселиньо на чисто положение. Бразилецът не успя да се възползва и стреля високо над напречната греда.

В 31-ата минута разградчани създадоха ново инфарктно положение, но гол във вратата на "моряците" отново не падна. Йордан Минев бе изведен под ъгъл сам срещу вратаря. Защитникът излъга Георги Китанов и подаде към Мисиджан, но Стефан Станчев се хвърли самоотвержено в последния момент и предотврати чисто попадение.

Вторите 45 минути започнаха с положение пред вратата на разградчани. Черно море създаде напрежение пред Стоянов, но съвсем малко не достигна на Димо Атанасов да засече с глава центриране от ляво.

В 57-ата минута Марселиньо имаше добра възможност да отбележи, но силният му изстрел срещна тялото на играч на домакините.

Малко по-късно Христо Златински отправи топовен шут, но Георги Китанов показа висока класа и успя да избие в корнер.

В 70-ата минута Бакари стреля към далечния ъгъл на Стоянов, но кълбото профуча на сантиметри от десния стълб.

В 78-ата минута Лудогорец поведе чрез Златински, който се разписа от дузпа. При една от поредните атаки, Мисиджан стреля с глава, топката срещна ръката на Александров, и реферът отсъди най-тежкото наказание. Златински не сбърка от бялата точка за 0:1.

Голът сякаш даде криле на възпитаниците на Стойчо Стоев, които се втурнаха още по-смело в атака и успяха да създадат няколко опасности пред стража Китанов. Точно, когато голът висеше на косъм, Стойчо Стоев реши да замени най-опасните си играчи в нападение - Мисиджан и Марселиньо, и съвсем логично, макар и за кратко гостите дадоха инициативата.

Така се стигна до последната минута на двубоя, когато Бакари взриви трибуните на "Тича", ознаменувайки напористата си игра с гол. Мощният таран се разписа за крайното 1:1, след колективна грешка в защитата на българския шампион.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Златински 78 д.